تبلیغات
دانشجویان تکنولوژی جراحی زنجان - عوارض لیپوساکشن
دانشجویان تکنولوژی جراحی زنجان
اینجا قلمروی توست...
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 7 مرداد 1391
عمل لیپوساکشن یا مکش چربی بدن، نوعی روش نوین درمان چاقی است که به تازگی رواج یافته است. انتظار می رود با کاهش چربی بدن، اثرات مطلوبی در سلامت بدن ایجاد شود، اما چیزی که عملا اتفاق می افتد کاملا برخلاف این انتظار است.
پروفسور ژوزف تامی جی فوق تخصص تغذیه عوارض لیپوساکشن و تاثیر آن برسلامت افراد را بررسی می کند .
- تعریف دقیق لیپوساکشن چیست؟
لیپوساکشن یا مکش چربی بدن در افرادی که چاقی مفرط دارند به عنوان یکی از راه های کاهش چربی مطرح است. در این روش با ایجاد یک شکاف کوچک ( ۵/۰ cm) ‌در پوست و وارد کردن یک لوله به زیر پوست منطقه ای که چربیهای ذخیره ای فراوانی در آن وجود دارد و متعاقبا ایجاد خلاء شدید، چربیها مکیده شده و از زیر پوست خارج می شوند.
- عمدتا چربیهای ذخیره ای بدن در کدام اندامها دیده می شوند ؟
شکم و ران بیشترین اعضایی هستند که عمل ذخیره چربی در آنها اتفاق می افتد.
- آیا انجام لیپوساکشن می تواند خطراتی را برای سلامتی فرد ایجاد کند ؟
قطعا همین طور است . زیرا اولا بافت چربی نیز مانند سایر بافتهای بدن زنده و فعال بوده و رگهای خونی فراوانی دارد. به همین جهت تراشیدن این بافت منجر به ایجاد ضایعات شدید در شبکه رگهای خونی بدن می شود و گاهی بدن هرگز قدرت ترمیم کامل این ضایعات را پیدا نمی کند. در ضمن علاوه بر ایجاد ضایعات کلیوی ناشی از این خونریزی، ممکن است تکه هایی از رگ آسیب دیده در عروق خونی به حرکت درآید و موجب کاهش خونرسانی به اندامهایی مانند قلب و مغز شود که در نهایت سکته قلبی یا مغزی را برای فرد رقم می زند.
از طرف دیگر چون عمل لیپوساکشن با پاره شدن پرده نازک در برگیرنده اعضای داخل شکم همراه است، ممکن است فرد در معرض خطر عفونت شدید و گاه مرگ قرار گیرد.
چروکیده شدن دائمی پوست ناحیه لیپوساکشن نیز غالبا متعاقب این عمل ایجاد می شود.
- آیا علاوه بر در نظر گرفتن عوارض یاد شده ، ‌لیپوساکشن می تواند در از بین بردن چاقی فرد تاثیری داشته باشد؟
متاسفانه در اکثر موارد نه تنها نتیجه دلخواه کسب نمی شود بلکه با انجام این عمل بافت چربی با سرعت بیشتری در بدن ذخیره شده و فرد مجددا چاق می شود.
- چه مقدار از چربی بدن با لیپوساکشن خارج می شود ؟
حدود ۵/۲ کیلوگرم؛ و این درحالی است که یک فرد چاق صد کیلویی حدود ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم چربی در بدن خود دارد و حداقل ۱۵ – ۱۰ کیلوگرم آن اضافی است؛ بنابراین ملاحظه می کنید که عملا لیپوساکشن هیچ تاثیر مثبتی بر وضعیت فیزیکی سلامتی فرد ندارد.
- پس در نهایت شما به هیچ عنوان انجام لیپوساکشن را توصیه نمی کنید؟
انجام این عمل صرفا برای زیبایی و یا در افراد عادی که قادرند با تغییر روش زندگی و در پیش گرفتن تغذیه صحیح و سالم به وزن متعادل برسند توصیه نمی شود. تنها در برخی موارد خاص با در نظر گرفتن کلیه جوانب ایمنی و زیر نظر پزشک حاذق استفاده از لیپوساکشن می تواند تا اندازه ای موجب کاهش چربی زیر پوست شود.طبقه بندی: دانستنی های پزشکی، 
برچسب ها: لیپوساکشن، لاغری، عوارض، برداشتن چربی،
دنبالک ها: پزشکان بدون مرز،
ارسال توسط پوریا فرخی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
عملکرد وبلاگ را در این 2سال چگونه بررسی میکنید؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی